Македонски јазик, Материјали за учениците од професор Светлана Станојковска на тема совремна македонска литература за класот IV-г

2020-03-26 20:55:46

Почитувани ученици, матуранти!

Знам дека не ви се учи многу, но мој предлог е да го искористите ова време да се подготвите за матурата која треба да ја полагате. И претходно ви споделив дека на Фб имате можност преку страната За матуранти да вежбате и повторите се од прва година. Секој ден на оваа страна имате прашања или тест за конкретна наставна единица. Во периодот кој следи Ве замолувам да ги погледнете следните линкови, да ги прочитате делата и критики за истите. И во рок од две недели да ми испратите одговори и есеј на зададените теми.

За сите дополнителни прашања и нејаснотии слободно обратете се на следниот маил: sapfo2000@yahoo.com

За да ги симнете потребните материјали кликнете на линкот доле

ЛИНК