Државно училиште за физичка култура
Методи Митевски – Брицо - Скопје

И З В Е С Т У В А Њ Е За пријавување и спроведувањe на уписот на ученици во прва година во учебната 2020/2021

2020-06-11 14:12:35И З В Е С Т У В А Њ Е

 

За пријавување и спроведување на уписот на ученици во прва година  во учебната 2020/2021

 

1. Уписот на ученици за првото пријавување ке се врши од 07. до 19 часот на 16.06.2020 год. и 17.06.2020 год.со комисии утврдени на наставничкиот совет во две смени (од 07-13 ч. и од 13-до 19 ч.)

 

2. Пријавите за упис  учениците треба да ги превземат од веб – сајтот на МОН, на следниот линк:

 

http://mon.gov.mk/index.php/2014-07-23-14-03-24/vesti-i-nastani/3267-2020-2045

 

3. Во училиштето ке бидат превземени сите мерки согласно Протоколот на Владата за упис на ученици во прва година во средните училишта во учебната 2020/2021 год. за заштита од Ковид 19 и истиот можете да го видите на следниот ЛИНК

 

4. Пријавувањето на учениците ќе се врши согласно следниот азбучен ред по презимето на ученикот во следните термини:

 

16.06.2020 год.

 

Од 07.  до 09 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите А, Б ,В и Г.

 

Од 09.  до 11 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите  Д , Ѓ, Е, Ж и З.

 

Од 11.  до 14 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите  Ѕ, И, Ј, К, Л и Љ.

 

Од 14.  до 16 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите М, Н, Њ, О, П и Р.

 

Од 16.  до 18 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите  С, Т, Ќ , У, Ф, Х

 

Од 18.  до 19 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите   Ц , Ч, Џ и Ш.

 

17.06.2020 год.

 

Од 07.  до 09 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите А, Б ,В и Г.

 

Од 09.  до 11 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите  Д , Ѓ, Е, Ж и З.

 

Од 11.  до 14 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите  Ѕ, И, Ј, К, Л и Љ.

 

Од 14.  до 16 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите М, Н, Њ, О, П и Р.

 

Од 16.  до 18 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите  С, Т, Ќ , У, Ф, Х

 

Од 18.  до 19 ч.  – Ученици чии почетни букви на презимето почнуваат со буквите   Ц , Ч, Џ и Ш.

 

5. Корекцијата за редоследот на пријавување по азбучен ред се  однесува и за второто и третото пријавување во јунскиот уписен рок доколку нема други дополнителни насоки од Владата и МОН.

 

 

 

Корисни линкови

AMS
eDnevnik e-ucebnici2 BRO-baner
bom29toto https://farmasi.umi.ac.id/fonts/gacor-2024/ https://fp.sikkakab.go.id/ https://66kbet.redang.desa.id/ togel hongkong https://sonic77.sditdarulhijrah.sch.id/ slot777 https://slpp.pa-singkawang.go.id/ https://bom29toto.mandalotim.sch.id/ https://farmasi.umi.ac.id/fonts/66kbet/ https://aos77.qep.co.id/ bom29toto slot gacor server thailand https://sman17plg.sch.id/webtest/store/ https://gacor131.fst.unpari.ac.id/ https://slot-casino.ardia.id/ https://slot99.torche.co.id/ https://slot-ovo.mediatex.co.id/ https://distani.pa-sibuhuan.go.id/ https://slot-freebet.lavrenti.co.id/ https://hanafi.id.or.id/store/ https://sonic77.imagorandauharmoni.co.id/ https://slot-bca.dashboard.els.co.id/ https://gacor131.dashboard.els.co.id/ https://https://slot-qris.dashboard.els.co.id/ https://slot-vietnam.ankal.co.id/ https://slot-cuan.slftangerang.co.id/ https://slot-cina.gocitumang.id/ https://slot-kamboja.indoprof.co.id/ https://gudangtoto.ululalbabalislamiyah.sch.id/ https://gudangtoto.kilaskapuas.co.id/ https://olx188.redang.desa.id/ gudangtoto togel macau jpslot https://12shio1.gitlab.umk.co.id/ https://pastijp.thenewyouinstitute.co.id/ https://slot-luar-negeri.thenewyouinstitute.co.id/ https://slot-via-pulsa.smkalbaisuny.sch.id/ https://slot-malaysia.bakatumu.com/ https://slot-togel.bakatumu.com/ https://slot-depo-10k.joancrawfordbest.com/ https://slot-depo-5k.joancrawfordbest.com/ https://slot-demo.lapki.co.id/ https://ladangtoto.rakhmat.id/ https://ladangtoto3.ngajigusbaha.id/ https://olx188.smpn2selong.sch.id/ https://slot-bank-jago.fslog.co.id/ https://slot-nexus.sat1.id/ https://slot-internasional.e-blud.id/ https://slot-indonesia.e-blud.id/ https://pemilu.pa-singkawang.go.id/ https://hanafi.id.or.id/store/66kbet/ https://slot-pisang.chunetsu.co.id/ https://sancatoto.chunetsu.co.id/ https://paris128.indotrainingconsult.co.id/ https://piontoto.indotrainingconsult.co.id/ https://hanafi.id.or.id/store/66kbet/ https://olx188.rqv.or.id/ https://slot-hari-ini.smkgemagawita.sch.id/ https://slot-receh.satutoko.id/ https://38.242.207.149/ https://bom29toto.redang.desa.id/ https://ppid.uinsalatiga.ac.id/wp-content/plugins/slot-garansi/ https://ladangtoto.progojaya.id/ https://hanafi.id.or.id/store/server-amerika/ https://slot-malaysia.hanafi.id.or.id/ https://slot-taiwan.digitaby.id/ https://bom29toto.digitaby.id/ https://bom29toto.hanafi.id.or.id/ https://bom29toto.timornet.id/ https://staimta.ac.id/wp-content/plugins/thai/ https://ladangtoto3.jasapembuatanweb.co.id/ https://gacor131.jasapembuatanweb.co.id/ https://smkalbaisuny.sch.id/wp-content/slot303/ https://aakpi-stekpi.ac.id/administrasi/slot-jepang/ https://aakpi-stekpi.ac.id/administrasi/slot-indonesia/ https://ipp.pa-sibuhuan.go.id/ https://slot303.mandalotim.sch.id/ https://olx188.siada.id/ https://pyramid-slot.smpn1kajuara.sch.id/ https://slot-yakuza.smpn1kajuara.sch.id/ https://slot-xyz.smpn1kajuara.sch.id/ https://smpn1kajuara.sch.id/wp-content/plugins/ladangtoto/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/situstoto176/ https://bom29toto-win.tumblr.com/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/rajabonanza/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/888/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/gb/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/66k/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/dragon/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/sonic/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/senangcasino/ https://mateopumacahua.edu.pe/wp-content/plugins/dslot/ https://178.128.118.69/ https://pn-atambua.go.id/data/ https://techlightzone.com/wp-content/plugins/bom29/ https://dprd.sikkakab.go.id/ https://padma88.kilaskapuas.co.id/ https://bom29toto.dwiandra.com/ https://umkm.staklb-manado.ac.id/ https://olx188.rqv.or.id/ https://teknis.id/wp-content/plugins/bom29/ https://sttkharisma.ac.id/file/server-jepang/ https://ladangtoto.progojaya.id/gudangtoto/ https://sttn-batan.ac.id/vendor/s-singapore/ https://staijm.ac.id/.well-known/888s/ https://bapconstruction.co.id/pdf/s-jago/ https://ladangtoto.smkn3llg.sch.id/ https://162.0.239.202/ https://basic.adihusada.ac.id/page/olx188/ https://slbdharmarenaringputra1.sch.id/wp-content/slot-x500/ https://smpn2wawoniiutara.sch.id/images/slot131/ https://bom29toto.sintesa.co.id/ https://bom29toto.slbdharmarenaringputra1.sch.id/ slot china ladangtoto slot xyz slot amerika slot idn gacor131 https://teknis.id/slotrusia/ gudangtoto 66kbet bom29toto slot hoki sonic77 asiatoto slot depo 10k gb777 dragon77 888slot gacor669 https://asiajitu.smkalbaisuny.sch.id/